28 липня - Всесвітній день боротьби з гепатитом
 
ЩО ТАКЕ ГЕПАТИТ?
Це запалення печінки, яке виникає внаслідок вірусної інфекції. Зараження відбувається шляхом споживання брудної води чи їжі, під час пологів, при переливанні крові, статевим шляхом. Тяжка форма хвороби – рак печінки або цироз.
 
МЕТА ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ГЕПАТИТОМ
Метою Всесвітнього дня боротьби з гепатитом є привернення уваги людства до цього захворювання, підвищення поінформованості щодо небезпечності гепатиту, залучення до спільної боротьби з хворобою.
 
ІСТОРІЯ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ГЕПАТИТОМ
Таку дату започаткувала Всесвітня організація охорони здоров’я у 2011 році. Дата святкування обрана на честь дати народження лікаря з США на ім’я Барух Самюель Блумберг, котрий з’явився на світ саме цього дня у 1925 році. Блумберг зробив відкриття гепатиту B, за що отримав Нобелівську премію.
 
 
На базі КНП "Бериславська ЦРЛ" можливо пройти тестування на гепатити та ВІЛ-інфекцію швидкими тестами та отримати консультацію лікаря з подальших дій у разі необхідності

 

Минулого року МОЗ на своєму сайті запустило розділ «Портал вакансій для медичних працівників» – аби допомогти кожному медику, хто потребує роботи, знайти вакансію, що йому підходить. 

Упродовж перших місяців було розміщено понад тисячу вакансій з різних регіонів країни, 20% яких наразі успішно закриті. Такі приклади ми наводили неодноразово. Наприклад, про хірурга та анестезіолога із Запорізької та Донецької областей, які працевлаштувалися в Таращанській лікарні на Київщині.

Станом на зараз для медичних фахівців на сайті подано близько 200 активних вакансій, і  їхня кількість змінюється щодня. 

Портал вакансій медичних працівників є простим та зручним у користуванні. Кандидати можуть ознайомитися з усіма можливими опціями працевлаштування, додатковими перевагами та можливостями. А саме:

  • Щоб знайти вакансії у бажаному регіоні, медик може скористатися фільтром за областю, вказавши необхідну у полі «Область». 
  • Заклади охорони здоров’я можна відфільтрувати за формою власності та обрати з-поміж державних, комунальних, приватних тощо.
  • Вакансії можна фільтрувати і за посадою. Для цього слід вибрати необхідну посаду з випадного списку. Фільтр автоматично їх відсортує за запитом та видасть усі відповідні.

В описі вакансії міститься вся необхідна інформація, включно з вимогами до кандидата, розміром заробітної плати та додатковими перевагами.

«Через війну тисячі українських медиків стали внутрішньо переміщеними особами. З огляду на нове місце проживання, нові життєві обставини через портал вакансій якраз можна вибрати пропозиції, що підходять. І не потрібно переглядати загальні сайти з пошуку роботи, достатньо цього спеціалізованого розділу. Крім того, вакансії подають заклади охорони здоров’я будь-якої форми власності звідусіль. У вакансії описані посадові обов’язки, кваліфікаційні вимоги, умови оплати праці та інші додаткові переваги (службове житло, проїзд, соціальний пакет…)», – говорить заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

МОЗ запрошує тих, хто шукає роботу, користуватися цим порталом та закликає роботодавців активно розміщувати вакансії, адже так разом зможемо посилити медичну систему в боротьбі проти ворога! 

https://work.moz.gov.ua/

 

Учора, 30 березня 2023 року, обірвалося життя лікаря-терапевта Зленка Володимира Володимировича. Весь колектив Комунального некомерційного підприємства “Бериславська центральна районна лікарня” Бериславської міської ради висловлює свої співчуття та розділяє скорботу з родиною померлого.

 

Для лікарні це безсумнівно непоправна втрата. Усе своє життя Володимир Володимирович присвятив допомозі тим, хто потребує. Він завжди відзначався високим рівнем професійності, дисциплінованості, а також уважним і чуйним ставленням до хворих. Лікар завжди був готовий прийти на допомогу, тому його поважали та ним захоплювалися, як колеги, так і пацієнти.

 

Після закінчення Запорізького медичного інституту (1980) працював лікарем відділення швидкої допомоги у Бериславській ЦРЛ. 3 1982 року став дільничним лікарем-терапевтом поліклініки. З 1990 року  Володимир Володимирович очолив терапевтичне відділення центральної районної лікарні та обіймав цю посаду протягом багатьох років.. Прощання з померлим відбудеться 1 квітня 2023 року у м. Херсон.

06.02.2022 року було підписано договір між КНП "Бериславська ЦРЛ" та НСЗУ за 16 пакетами медичних послуг. Відповідно до постанови КМУ від 12.01.2022 №2 "Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров'я" заробітна плата у розмірі 13,5 тис грн медичним сестрам та 20 тис грн лікарям нарахована.