zamkerpan

Медичний директор ,

лікар-фтизіатр першої категорії

Керпань Анатолій Миколайович

тел. (05546) 7-57-35

 

Заступник директора з  поліклінічної роботи та експертизи тимчасової непрацездатності

 

тел. (05546) 7-31-25

glmedsestra

Головна медична сестра вищої категорії

Клипко Галина Степанівна

тел. (05546) 7-57-35

ГЕОГРАФІЧНІ ДАНІ БЕРИСЛАВСЬОГО РАЙОНУ

Район (місто) розташовано в степовій зоні. По території району (міста) протікають 2 річки: Дніпро та Інгулець Найбільші: Дніпро. Територія району (міста) розташована на правому березі Каховського водосховища та Дніпра.

Площа району: 4747,1  км кв.. 16,8  процентів від території області.

Межує з Херсонським, Каховським районами,  та Миколаївською, Дніпропетровською областями.

Чисельність наявного населення складає 97,4 тис.осіб, у тому числі: сільське – 84,2,6 тис.осіб, або 86,4%; міське – 13,2 тис.осіб, або 13,6%, із них дітей - 19,6 тис. осіб., або 20,1%.

Перша історична згадка про лікарню в місті Берислав датується 1858 роком. В 1858 році в місті проживало 6303 жителів, яких обслуговувала лікарня на 25 ліжок.

В лікарні працювало 2 лікарі.

В 1905 році в місті функціонувала лікарня на 32 ліжка, де працювали 3 лікарі, 17 фельдшерів та акушерок.

В 1940 році в Бериславській лікарні функціонувало 50 ліжок, про здоров'я жителів Бериславщини піклувалось 47 медичних працівників, з них 15 лікарів.

В 1950 розі кількість ліжок в лікарні зросла до 55, було відкрито поліклініку та здравпункт. Під час побудови Новокаховської гідроелектростанції в м. Берислав було відкрито лікарню по обслуговуванню будівельників гідроелектростанції.

В 80-х роках ХІХ ст. в районі функціонувала Бериславська центральна районна лікарня на 350 ліжок, відділення переливання крові, відділення швидкої медичної допомоги та два профілакторії, дві аптеки.
Населення району обслуговували 268 медичних працівників, в т.ч. 53 лікарі.

Сьогодні в стаціонарі КНП «Бериславська ЦРЛ» 136 ліжко.

Бериславська района лікарня

Бериславська центральна районна лікарня - лікувально-профілактичний заклад першої акредитаційної категорії.

Основними напрямками діяльності є цілодобове надання невідкладної та кваліфікованої допомоги жителям Бериславського району.

За основними показниками діяльності закладів охорони здоров’я Бериславська центральна районна лікарня входить в першу десятку лікувально-профілактичних закладів області.

В медичній галузі району відбулися процеси реформування: насамперед це реформування первинної медико-санітарної допомоги та модернізація екстреної (швидкої) медичної допомоги. На сьогоднішній день в районі створено та функціонують два окремих юридичних заклада: Комунальне некомерційне підприємство “Бериславська центральна районна лікарня” Бериславської районної ради та Комунальне некомерційне підприємство “Бериславський районний центр первинної медико-санітарної допомоги” Бериславської районної ради та відділення швидкої медичної допомоги як структурний підрозділ комунального закладу ”Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”.

Найближчим часом на базі КНП “Бериславська ЦРЛ” планується добудова сучасного акушерсько-гінекологічного корпусу, що створить умови надання висококваліфікованої (спеціалізованої), доступної акушерсько-гінекологічної допомоги, насамперед сільському населенню району та інших прилеглих районів.

На сьогоднішній день районна лікарня спеціалізується на наданні невідкладної та планової хірургічної і акушерсько-гінекологічної допомоги, а також має великі напрацювання при наданні невідкладної медичної допомоги при гострій церебро-васкулярній та кардіологічній патології. Необхідно відмітити, що на протязі трьох останніх років районна лікарня по показнику хірургічної активності займає перше рейтингове місце серед інших районів області та четверте місце після більш потужних лікарень м. Херсон – Суворовського, Комсомольського та Дніпровського районів.

У лікарні функціонують 25 хірургічних ліжок та 15 травматологічних ліжок. З 07.04.2011 року відділення хірургічного профілю працюють в новому хірургічному корпусі, збудованому та оснащеному згідно сучасним вимогам. На протязі останніх трьох років у хірургічному і травматологічному відділеннях впроваджені та широко застосовуються сучасні методики оперативних втручань, а саме:

- безнатяжні пластики кил:

1) пластика пахових кил по Ліхтенштейну;

2) пластика вентральних кил сітчатими протезами;

- венектомії із застосуванням УЗД та перевязуванням перфорантних вен;

- закритий блокуючий інтрамедулярний остеосинтез діафізарних переломів довгих трубчатих кісток;

- застосування LCP-пластин для оперативного лікування багатосуглобових та білясуглобових переломів;

- оперативне лікування нестабільності (звичного вивиху) плечового суглобу за методикою Ляторже;

- реконструкція переднього відділу ступні із застосуванням Scarfостеотомії плюсневих кісток, при поперечно розпластаних ступнях;

- діагностична артроскопія колінного суглобу.

У 2013 році в районній лікарні впроваджені та проводяться сучасні методи лікуванняв хірургії і травматології, такі як:

-лапароскопічні та артроскопічні операції (артроскопічна резекція менисківколінного суглобу, артроскопічна санація і артропластика колінного суглобу, артроскопічна пластика передньої хрестоподібної звязки).

З 2012 року на базі хірургічного відділення розпочато проведення операцій на очах окулістами ХОКЛ.